poniedziałek, 4 maja 2020

#zostanwdomu - 18: harmonogram

Harmonogram:

1. UL z książkami (godz.18.00) - dzisiaj zaprasza na 50. i ostatnie spotkanie z popularnego cyklu, którego bohaterką będzie Dorota Masłowska  
Autorka odczyta Dyptyk Pandemiczny. Na ten krótki dwuesejowy cykl składają się dwa eseje powstałe w ostatnich tygodniach. Pierwszy z nich – „Problemy” to próba analizy różnych problemów, „Maska” z kolei zgłębia w szerokim kontekście kulturowym zagadnienie maski, zarówno metafizycznej, jak i tej całkowicie fizycznej. 
2. Agencja autorska "Opowieści" zaprasza na drugą Premierę z Wydawnictwem Poznańskim (wtorek 5.05, godz. 19.00), czyli spotkanie z Niną Olszewską i jej książką "Pudło. Opowieści z polskich więzień”. Rozmowę poprowadzi Wojciech Szot.
3. Zrób sobie przerwę! UAMówi -11.00, cykl krótkich wykładów na żywo. W tym tygodniu do wysłuchania: 
  • 4.05.2020 (poniedziałek) - prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, Wydział Anglistyki: Wielojęzyczność: fakty i mity
  • 6.05.2020 (środa) - prof. Łukasz Kaczmarek, Wydział Psychologii i Kognitywistyki: Pozytywne emocje w trudnych sytuacjach - czym są, czemu służą, skąd je brać? 
  • 8.05.2020 (piątek) - dr Maciej Polcyn, Wydział Biologii: Podziemne życie drzew - o sieciowej naturze roślin i grzybów. 
  • 11.05.2020 (poniedziałek) - prof. Mariusz Lamentowicz, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych: Torfowiska i zmiany klimatu - między woda i ogniem. 
  • 13.05.2020 (środa) - dr Maciej Kijko, Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa: Superman w antropocenie
  • 15.05.2020 (piątek) - dr Mariusz Szynkiewicz, Wydział Filozoficzny: Wojny algorytmów. Etyka a współczesne pole walki.
4. Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkania w ramach cyklu #Kulturalnastrefa
5.  Autor wieczorową porą - spotkanie online z Jakubem Szamałkiem - dzisiaj 4.05 o godz. 19.30, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na spotkanie na platformie Clickmeeting w ramach  cyklu "Autor wieczorową porą" i akcji SBP #NieZostawiamCzytelnika. Link do spotkania: https://bit.ly/35gCENK Do wirtualnego pokoju mieści się 100 osób. Spotkanie będzie nagrywane i po zakończeniu wydarzenia zapis zostanie udostępniony wszystkim chętnym.

6.  Fundacja Orange powróciła z Porankami z #SuperKoderami - w kolejnym cyklu Poranków najmłodsi będą mogli tworzyć własne aplikacje i uczyć się programowania.
Przed webinarem warto zainstalować na komputerze/tablecie dziecka program Scratch (https://scratch.mit.edu/download)
Do webinaru dołączamy przez link:  https://fundacjaorange.clickmeeting.com/superkoderzy.
Zapisy wszystkich webinarów dostępne będą online.
Dzisiaj o godz. 11.00 - Interaktywna mapa Polski w Scratchu. Pozostałe daty i tematy dostępne w wydarzeniu pod linkiem: Poranki z #SuperKoderami

7. Teatr Dramatyczny i Laboratorium Dramatu  zapraszają na cykl "Kurs [or] na dramat", który rozpocznie czytanie „Balkonu” Jeana Geneta (dzisiaj 4.05 o godz.19.00), w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego i reżyserii Łukasza Kosa.
Link do czytania dostępny będzie w wydarzeniu, na tablicy FB oraz w repertuarze na stronie internetowej. Będzie je można obejrzeć od 19.00 przez 12 godzin.

8. Empik zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem z Wojciechem Chmielarzem, autorem książki „Wyrwa” (5.05, wtorek, godz. 18.00). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Streaming ze spotkania będzie dostępny na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie też tłumaczone na język migowy.
9. w ramach cyklu Literackie herbaty Wydawnictwo Poznańskie zaprasza na spotkanie o podróżniku, przyrodniku i pisarzu - Arkadym Fiedlerze - (5.05, wtorek, godz. 19.00) z Piotrem Bojarskim, autorem biografii "Fiedler. Głód świata"
10. spotkanie online z Jo Nesbø - 6 maja (środa) o godzinie 18:00, na fanpage’u Lubimyczytac.pl. Pisarz opowie m.in. o nowej książce „The Kingdom” ("Królestwo"), której premiera odbędzie się jesienią 2020 roku. Spotkanie w języku angielskim (z polskim tłumaczem) poprowadzi Ewa Cieślik (koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl).

11.
Instytut Reportażu nadaje: Grzebałkowska - 6.05, środa, g. 20.00 -  kolejne spotkanie z cyklu Instytut Reportażu nadaje. Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł
12. Ambasada Szwecji i Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie online ze szwedzkim dziennikarzem, autorem książki "Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo". Książka "Dobry wilk" (tłum. Irena Kowadło-Przedmojska) znalazła się w finale Nagrody im. Kapuścińskiego 2020 (czwartek 7 maja, godz. 19:00). Prowadzenie spotkania: Rafał Hetman, tłumaczenie: Ewa Kanigowska-Gedroyć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz