Harmonogram na nowy tydzień:
1. UL z książkami (godz.18.00) - to już ostatni tydzień spotkań online w tej formule:
- Poniedziałek 27.04 – Jacek Galiński facebook.com/JacekGalinski.autor/ - zaprasza na spotkanie z literackim ojcem wrednej staruszki. Będzie to jedna z nielicznych okazji zadania mi pytania i popatrzenia jak męczę się z odpowiedzią. Nie ma co szukać wymówki, w tym czasie w telewizji jest tylko Korona Królów.
- Wtorek 28.04 – Magdalena Parys facebook.com/parysmagdalena - przeczyta urywki z najnowszej powieści „Książę”, która ukazać ma się we wrześniu.
- Środa 29.04 – Piotr Stankiewicz facebook.com/SztukaZyciaWedlugStoikow/ - zaprasza na rozmowę o stoicyzmie i filozofii - dlaczego warto myśleć po stoicku.
- Czwartek 30.04 – Przemysław Owczarek facebook.com/profile.php?id=1288371978 - zaprasza na transowe misterium śmierci autorskiego widma.
- Piątek 1.05 – Agata Tuszyńska facebook.com/agata.tuszynska.9 - opowie o ostatniej książce - MAMA ZAWSZE WRACA. I o innych mamach i córkach, o rodzinnych historiach i rodzinnych historiach lęku.
- Sobota 2.05 – Elżbieta Pałasz facebook.com/Elzbieta.Palasz.1 - jak wygląda trening fok? Co czuje w przestworzach pilotka odrzutowca i kiedy farmer ma wakacje? Autorka zaprasza dzieci na opowieść o tych zawodach i jeszcze kilku innych.
- Niedziela 3.05 – Marta Guśniowska facebook.com/marta.gusniowska - Teatr czy Książka – Książka czy Teatr? Nie trzeba wybierać! Można mieć wszystko! Do tego Świata wszystkich – i Mniejszych i Większych – autorka serdecznie zaprasza.
- Poniedziałek 4.05 – Dorota Masłowska facebook.com/Dorota-Masłowska-148528039114316/ - odczyta Dyptyk Pandemiczny. Na ten krótki dwuesejowy cykl składają się dwa eseje powstałe w ostatnich tygodniach. Pierwszy z nich – „Problemy” to próba analizy różnych problemów, „Maska” z kolei zgłębia w szerokim kontekście kulturowym zagadnienie maski, zarówno metafizycznej, jak i tej całkowicie fizycznej.
- poniedziałek 27.04 - Joanna Szyndler
- wtorek 28.04 - Marek Szymaniak
- środa 29.04 - Michał Łuczak
- czwartek 30.04 - Stasia Budzisz
3. kto jeszcze nie zna - polecam: Zrób sobie przerwę! UAMówi -11.00, cykl krótkich wykładów na żywo. W tym tygodniu do wysłuchania:
- 27.04.2020 (poniedziałek), godz. 11.00 - dr Natalia Kołaczek, Wydział Neofilologii, "Korontanna" w czasie "infodemii", czyli zmieniający się świat zatrzymany w szwedzkich "listach nowych słów".
- 29.04.2020 (środa), godz. 11.00 - dr Tomasz Skirecki, Wydział Anglistyki,
O parodiach i inscenizacjach pewnego amerykańskiego obrazu.
4. Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkania w ramach cyklu #Kulturalnastrefa
- Obirek i Nowak o polskim Kościele podczas pandemii - rozmowa na żywo Artura Nowaka ze Stanisławem Obirkiem wokół ich wspólnej książki "Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła" - dzisiaj o godz.19.00
- Spotkanie live z Grażyną Plebanek w środę o 20:00
5. Autor wieczorową porą - spotkanie online z Robertem Małeckim - dzisiaj 27.04 o godz. 19.30, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na spotkanie na platformie Clickmeeting w ramach nowego cyklu "Autor wieczorową porą" i akcji SBP #NieZostawiamCzytelnika. Link do spotkania: https://bit.ly/2VSQ2DE Do wirtualnego pokoju mieści się 100 osób. Spotkanie będzie nagrywane i po zakończeniu wydarzenia zapis zostanie udostępniony wszystkim chętnym.
6. Anne Applebaum "Matka Polka" - jutro 28.04 (wtorek) o godz.19.30 w ramach Czytelnia POLIN odbędzie się spotkanie online wokół książki „Matka Polka” – wywiadu rzeki, który z Anne Applebaum przeprowadził Paweł Potoroczyn. W związku z pandemią premiera książki została przeniesiona na wrzesień 2020 roku, spotkanie ma więc charakter przedpremierowy. Rozmowę poprowadzi Piotr Kraśko. Dziennikarka i pisarka w książce dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi zmian zachodzących w świecie, opowiada o własnych życiowych wyborach, swojej fascynacji Rosją, a także tłumaczy dlaczego zdecydowała się przyjąć polskie obywatelstwo i zamieszkać w kraju nad Wisłą.
7. Wydawnictwo Axis Mundi zaprasza w tym tygodniu na dwa spotkania:
7. Wydawnictwo Axis Mundi zaprasza w tym tygodniu na dwa spotkania:
- 28 kwietnia (wtorek) o g. 17:00 z Katarzyną Redmerską facebook.com/WydawnictwoAxisMundi/
- 1 maja (piątek) o g. 13:00 z Barbarą Rybałtowską
facebook.com/WydawnictwoAxisMundi/
8. przypominam o Projekcie „Młodzi w Starym online” - etiudy dostępne na kanale YouTube https://www.youtube.com/c/NarodowyStaryTeatrLive:
- "Cierpienia młodego Wertera”,według Johanna Wolfganga von Goethego, dramaturgia: Piotr Froń, reż. Tomasz Fryzeł - premiera: 27 kwietnia 2020 r., wykonawcy: Anna Paruszyńska, Szymon Czacki, Magda Grąziowska
- „Niezastane miasta” - reż. Małgorzata Jakubowska, dramaturgia: Franciszek Szumiński - premiera: 28 kwietnia 2020, wykonawcy: Ewa Kaim, Paulina Kondrak, Michał Majnicz, Łukasz Szczepanowski
- „Klątwa”, reż. Maciej Hanusek - premiera: 4 maja 2020, wykonawcy: Anna Dymna, Katarzyna Krzanowska, Grzegorz Grabowski, Paweł Kruszelnicki, Błażej Peszek
- „Przestrzenie”, reż. Kacper Romaniuk - premiera: 5 maja 2020, wykonawcy: Marta Ojrzyńska, Maciej Charyton
- „Mała syrenka”, reż. Mira Mańka - premiera: 11 maja 2020, wykonawcy: Małgorzata Gałkowska, Małgorzata Zawadzka, Mikołaj Kubacki, Krystian Durman
- „Kochanowski”, reż. Piotr Froń - dramaturgia: Mira Mańka - premiera: 12 maja 2020 r., wykonawcy: Dorota Pomykała, Dorota Segda, Krzysztof Globisz, Zbigniew W. Kaleta, Radosław Krzyżowski, Krzysztof Zawadzki
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz